Jdi na obsah Jdi na menu
 


TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Dovoluji si Vás tímto oslovit zprávou, že ode dne 2.1. do 8. 1. 2017 v odpoledních hodinách bude v probíhat 17. ročník Tříkrálové sbírky. Z daru, který jste vhodili koledníkům do kasičky, pomůže 65% přímo ve vaší obci nebo regionu. 15% využije na své projekty vaše diecézní Charita, 10% pomůže potřebným v zahraničí. Po 5% jde pak na celostátní projekty a režie sbírky.

Vykoledované peníze pomůžou ZŠ Kamenický Šenov. Koledníci budou klepat na vaše dveře 6.1.2017.

Současně se sbírkou bude už tradičně probíhat TŘÍKRÁLOVÁ SOUTĚŽ, tento ročník s tématem: Cesta za Betlémskou hvězdou

Díla dětí (různou technikou) doručte, prosím, doručte do 13.1.2017 Galerie Česká Kamenice. Výstava potrvá do 27.1.2017, kdy budou v 10:00 hod vyhlášeni a odměněni vítězové.

INFORMACE o průběhu:

Skupinky Tří králů budou chodit s koledou do domácností, institucí a po ulicích celé ČR a do zapečetěných pokladniček vybírat příspěvky od občanů. Touto cestou hledá Oblastní charita Česká Kamenice koledníky ochotné pro koledování v České Kamenici a nejbližším okolí. Koledníci chodí ve skupinkách a v každé je vedoucí starší 18-ti let. Skupinky koledují s pokladničkou, která je zapečetěná a opatřená logem Charity ČR. Vedoucí skupinky je označen průkazkou se jménem, na níž je podpis litoměřického pana biskupa a ředitelky Diecézní charity Litoměřice. Koledníci jsou oblečeni do kostýmů Tří králů. Koledovat chodíme od 13.00 – 18.00 hod, podle domluvy a počasí.

 

V případě Vašeho zájmu žádejte informace na:
tel.: 412 582 602, mobil: 724 092 351, Štěpánka Kecková, koordinátorka Tříkrálové sbírky
e-mail: kamenice@dchltm.cz, nebo osobně na: Oblastní charita Česká Kamenice, Tyršova 350.
Sbírka je určena na pomoc lidem v nouzi, více o využití sbírky a činnosti OCH Česká Kamenice naleznete na www.trikralovasbirka.cz, www.charita-ceska-kamenice.cz

3k.png