Jdi na obsah Jdi na menu
 


Univerzita třetího věku v Šenově!

4. 9. 2014

 

I Šenov bude mít svou univerzitu aneb Virtuální univerzita třetího věku začíná v září!!!
 
Česká zemědělská univerzita v Praze oslovila město Kamenický Šenov s návrhem spolupráce na projektu Virtuální univerzita třetího věku. Tento projekt se snaží vzdělávání seniorů – tzv. Univerzitu třetího věku umožnit i zájemcům, kteří se z nejrůznějších důvodů nemohou zúčastnit studia v sídlech vysokých škol. Po zjištění zájmu formou ankety v Šenovských listech a oslovení místního Klubu důchodců a Klubu žen se vedení města rozhodlo tento projekt podpořit, výuka v Kamenickém Šenově tak začne 4. září.
Systém výuky je založen na předem natočených přednáškách vysokoškolskými lektory, které se budou promítat na plátno. Po každé přednášce vypracují senioři nejprve společně, poté samostatně test. S výsledkem testu je seznámen pouze ten dotyčný a výsledek není relevantní pro absolvování kurzu. Podmínkou pro úspěšné absolvování semestru/kurzu je účast na společných přednáškách (k dispozici jsou dvě omluvy), samostatně vypracovaný test z každé přednášky a samostatně vypracovaný závěrečný test.
Přednáška trvá cca 1,5 hodiny, v rámci zářijového kurzu budou přednášky probíhat každý týden ve čtvrtek od 9:3o do 11:00 v přednáškovém sále nad městskou knihovnou. Téma prvního kurzu je pro všechna nová města pevně dané – Astronomie. Obsahovou náplní 4 přednášek jsou sluneční hodiny a astronomové Rudolfa II. Tento kurz má sloužit seniorům hlavně pro pochopení systému studia. Téma dalšího kurzu stejně jako čas přednášek si zvolí, ti kteří budou chtít pokračovat, již sami.
Studovat mohou všechny osoby se statutem důchodce, invalidní důchodci bez rozdílu věku a nezaměstnané osoby 50+. Každý si musí podat písemnou přihlášku a zaplatit studijní poplatek. Poplatek za zahajovací kurz je 150 Kč (obsahuje pouze 4 přednášky), další již půlroční kurzy stojí 200 – 300 Kč dle tématu. Poplatek se hradí až po první přednášce, která je ukázková.
 
Ing. Klára Machová
vedoucí Kulturního, literárního a vzdělávacího centra Kamenický Šenov
487 712 024
machova@kamenicky-senov.cz