Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSLAVY MĚSTA A SKLÁŘSKÉ ŠKOLY

Oslavy 100 let brusičského oddělení 11. – 13. června 2010.

V rámci oslav byla v úterý 8.6. otevřena výstava Vybroušený um, která je historickým přehledem prací brusičského oddělení. V pátek 11.6. se konala Noc skla a světla, kterou naše škola zorganizovala společně se sklářským muzeem. Od 20 do 24 hodin obě instituce otevřely svoje dveře veřejnosti. Návštěvníky čekala celá řada zajímavých atrakcí. Ve škole se foukalo u mikrovlnné pece, tančilo v modelárně a návštěvníci si mohli zkusit vybrousit svůj první skleněný výrobek. Probíhal kvíz ve znalostech sklářské terminologie a soutěž o nejhezčí muřinku. Občerstvení zajišťovala firma pana Šmída, který z každé prodané porce věnoval 5 Kč do školní pokladny. Na dvoře probíhalo opékání klobás. Školu obléhaly davy návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout všechny učebny a dílny a také výstavu prací žáků brusičského oddělení za nočního osvětlení.

V sobotu 12.6. pokračovaly oslavy v Dvořáčkově parku, kde vystoupil Českolipský pěvecký sbor a skupina Lužická tráva. Vrcholkem dne bylo představení ochotnického divadelního sboru, který pod vedením režiséra Pavla Čecha uspořádal představení Jak šenováci elektrifikovali. Rolí se ujali starosta města pan Andrysík, Peter Rath z Vídně, ředitel školy Janák a další učitelé ze sklářské školy společně se členy historického vojenského klubu. Představení moderovala paní Kateřina Ditterová. Po celou sobotu byl ve škole den otevřených dveří. Odpoledne byla na školním dvoře slavnostně představena skleněná fontána, kterou společně vyrobili absolventi a učitelé sklářské školy. Večer od 20 h. se v Klubu v dolním Šenově konala taneční zábava. V rámci oslav se konal sjezd absolventů školy, kteří přijali společné prohlášení o zachování sklářské školy, které bude zasláno politikům Libereckého kraje. V neděli dopoledne položil starosta města Andrysík a ředitel školy Janák kytici na hrob prvního ředitele sklářské školy Dvořáčka. Oslavy se konaly pod záštitou hejtmana Libereckého kraje Stanislava Eichlera.

Text převzat z webových stránek SUPŠS, více fotografií zde

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

thanks

ronrogers,24. 5. 2017 7:00

Happy to get this post.Which is giving the details about 100th anniversary celebration of Glass schools.Your writing is perfect and good looking photos are shared here.Thanks a lot for this and I am very happy to get this post from you.You will get academic integrity, quality and punctuality from sites available now. Hence, each of the paper done at custom essays has a touch of professionalism.So try to write better and make your essay better at any level.Visit https://www.essayguardian.com/.